Wypadek na A4. Bus najechał na lawetę, uderzył w bariery i spłonął

Polska
Wypadek na A4. Bus najechał na lawetę, uderzył w bariery i spłonął
Facebook/Strzelin998

"Bus przewożący osoby najechał na tył lawety. W wyniku uderzenia samochód wpadł w bariery i zaczął płonąć" - poinformował na Facebooku profil Strzelin998. Do wypadku doszło po godz. 5:10, na 190 kilometrze autostrady A4. Jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala. Na drodze występowały utrudnienia.

Ludzie, którzy jechali busem byli w stanie sami opuścić pojazd. Zniszczeniu uległa laweta, która po uderzeniu odczepiła się i "zawisła" na barierkach - poinformował Strzelin998.

 

Facebook/Strzelin998

 

Pożar busa ugasiły dwie jednostki pożarniczo gaśnicze i strażacy z OSP z Wiązowa.

 

Facebook/Strzelin998

 

Kolejny wypadek na A4

 

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło również w Bartkowicach na odcinku A4 między Sędziszowem Młp. a Rzeszowem. Cztery osoby zostały ranne; policja kieruje na objazdy.

 

Jak poinformował Bartosz Wilk z zespołu prasowego podkarpackiej policji, z ustaleń wynika, że volkswagen, którym podróżowało osiem osób, w tym kierowca, prawdopodobnie chcąc wyprzedzić jadący przed nim samochód, zjechał na lewy pas i zderzył się z jadącym tym pasem mercedesem. W wyniku zderzenia obydwa samochody uderzyły w barierki energochłonne po obu stronach autostrady.

 

Volkswagen ponadto się zapalił. W wyniku wypadku cztery osoby z tego samochodu odniosły obrażenia.

 

Oba pasy ruchu w kierunku Rzeszowa są zablokowane. Policja szacuje, że utrudnienia potrwają kilka godzin; kieruje na objazdy.

  

Zablokowana w kierunku Wrocławia

 

Autostrada A4 była zablokowana również w kierunku Wrocławia, gdzie w środę między węzłami Wądroże Wielkie a Budziszów doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. W wypadku jedna osoba została ranna.

 

Jak poinformował dyżurny wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do wypadku doszło po godzinie 9. Między węzłami Wądroże Wielkie a Budziszów, doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym.

 

Policja wprowadziła objazd: zjazd na węźle Legnica Wschód na drogę krajową nr 3, przez Strzegom, na drogę krajową nr 5 i powrót na A4 na węźle Kostomłoty.

 

Dyżurny wrocławskiego oddziału GDDKiA poinformował, że po godz. 13:00 ruch odbywa się bez utrudnień.

 

PAP, Strzelin998

mr/bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie