Kraków najpopularniejszym miejscem dla Brytyjczyków na krótki wyjazd

Świat
Kraków najpopularniejszym miejscem dla Brytyjczyków na krótki wyjazd
en.wikipedia.org/Ludwig Schneider/CC BY SA 3.0

Była stolica Polski po raz pierwszy stała się najpopularniejszym celem krótkich wakacji - wynika z informacji brytyjskiego serwisu TravelSupermarket. Kraków wyprzedził Amsterdam, który był liderem w ubiegłym roku.

Liczba wyszukań wycieczek do Krakowa w serwisie TravelSupermarket wzrosła rok do roku o 222 procent. Średnio Brytyjczycy na lot i zakwaterowanie w tym mieście wydają 146 funty (ok. 690 zł) za pobyt na dwie noce.

 

W ubiegłym roku na pierwszym miejscu był Amsterdam. Dalej znalazły się: Rzym, Wenecja, Berlin, Dublin, Barcelona, Paryż, Praga, Budapeszt i Reykjavik. 

 

Najtańsze Wilno, najdroższy Dubrovnik

 

Kraków był wysoko również w indeksie Najlepsza Wartość przygotowanym przez TravelSupermarket - zajął tam piąte miejsce. Na pierwszym było Wilno, gdzie za wyjazd na dwa dni Brytyjczycy płacą średnio 81 funtów (ok. 383 zł). 

 

Za najdroższy został uznany chorwacki Dubrovnik - za dwa dni Brytyjczycy płacą tam 293 funty (ok. 1385 zł). Dalej były Helsinki (290 funtów) i Brugia (266 funtów).

 

W Europie środkowo-wschodniej, największy wzrost popularności notuje Wilno, a spadki zanotowały drożejące Budapeszt i Praga.

 

Travel Weekly

jm/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie