1,7 kg marihuany i amfetaminy oraz 148 tabletek ecstasy. Straż Graniczna zatrzymała dwóch mężczyzn

Polska

Strażnicy Graniczni zatrzymali dwóch młodych Lubuszan. W mieszkaniu jednego z nich znaleźli ponad 1,7 kg marihuany i amfetaminy oraz 148 tabletek ecstasy - poinformował w środę rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Rafał Potocki.

Podejrzani w miniony piątek wpadli podczas kontroli drogowej w pow. żarskim (Lubuskie). Funkcjonariusze z pomocą swojego psa służbowego znaleźli niewielką ilość marihuany w aucie, którym podróżowali młodzi mężczyźni. Zarządzono przeszukania w ich domach.

 

- Na terenie posesji zamieszkanej przez 19-letniego kierowcę kontrolowanego pojazdu znaleziono prawie 740 gram marihuany i ponad 960 gram amfetaminy oraz tabletki ecstasy. Część ujawnionych środków odurzających była podzielona na porcje. Łączna, szacunkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie 68 tys. zł - powiedział Potocki.

 

Rzecznik dodał, że 19-latkowi grozi do 10 lat więzienia. Sąd zadecydował o aresztowaniu go na trzy miesiące. Jego kompanowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Sprawą zajmuje się teraz zielonogórska policja.

 

 

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie