Rada Mediów Narodowych odwołała prezesa Polskiego Radia

Polska
Rada Mediów Narodowych odwołała prezesa Polskiego Radia
en.wikipedia.org/Adrian Grycuk/CC BY SA 3.0

Na wtorkowym posiedzeniu Rady Mediów Narodowych podjęliśmy decyzję o odwołaniu Jacka Sobali z funkcji prezesa Polskiego Radia- powiedział we wtorek dziennikarzom przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański (PiS).

- Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Mediów Narodowych wysłuchaliśmy Rady Nadzorczej Polskiej Radia, która uzasadniała zawieszenie prezesa Jacka Sobali; wysłuchaliśmy pana prezesa Sobalę. Ponieważ było jasne, że nie ma możliwości współpracy między Radą Nadzorczą a panem prezesem, podjęliśmy decyzję o odwołaniu go z funkcji prezesa zarządu Polskiego Radia - powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

 

Jak informuje serwis Press.pl, za odwołaniem głosowali powołani przez Prawo i Sprawiedliwość członkowie Rady - Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka. Grzegorz Podżorny (z ramienia Kukiz'15) wstrzymał się od głosu, a Juliusz Braun (popierany przez Platformę Obywatelską) odmówił udziału w głosowaniu.

 

Jak zaznaczył Czabański, "zarząd działa dalej w obecnym składzie, to znaczy jego członkiem jest Mariusz Staniszewski, a Andrzej Rogoyski - przewodniczący Rady Nadzorczej, który został oddelegowany na początku sierpnia do sprawowania funkcji prezesa zarządu - nadal tę funkcję sprawuje w sposób czasowy; kodeks spółek handlowych określa ten czas na trzy miesiące". - W tym czasie my z kolei wyłonimy już stałego prezesa Polskiego Radia - zapowiedział szef RMN.

 

Sobala był prezesem Polskiego Radia od marca 2017 roku. Wcześniej był szefem TVP 3 Warszawa.

 

Na początku sierpnia Biuro do Spraw Korporacyjnych Polskiego Radia S.A. poinformowało, że Rada Nadzorcza zawiesiła w czynnościach prezesa Zarządu Jacka Sobalę. Do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu oddelegowano Andrzeja Rogoyskiego, przewodniczącego Rady Nadzorczej Polskiego Radia S.A. Uchwała weszła w życie 6 sierpnia.

 

PAP

jm/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze