Łódzkie: autobus zderzył się z lokomotywą. Jedna osoba nie żyje

Moto
Łódzkie: autobus zderzył się z lokomotywą. Jedna osoba nie żyje
KPP Opoczno

Autobus zderzył się ze spalinową lokomotywą w miejscowości Skronina pomiędzy Opocznem i Końskimi (woj. łódzkie). W szpitalu zmarł pasażer autobusu, który był jedną z trzech poszkodowanych w wypadku osób. Trasa kolejowa Opoczno-Końskie przez kilka godzin była zablokowana.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 15:40. Autobus prywatnego przewoźnika z Opoczna, jeżdżącego na trasie Opoczno-Skronina, przejeżdżał przez niestrzeżony przejazd kolejowy. - Prawdopodobnie kierowca nie zachował należnej ostrożności. Lokomotywa przeciągnęła autobus kilkanaście metrów - powiedziała polsatnews.pl asp. sztab. Barbara Stępień, rzeczniczka prasowa policji w Opocznie.

 

Kierowca autobusu w wieku ok. 60 lat jest w stanie bardzo ciężkim, stracił rękę. Został przetransportowany do szpitala w województwie świętokrzyskim śmigłowcem. W ciężkim stanie do szpitala trafił jedyny pasażer autobusu. Mężczyzny nie udało się uratować. Maszynistę przetransportowano do szpitala w Opocznie, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Utrudnienia w ruchu kolejowym trwały kilka godzin. Jak informuje reporter Polsat News, lokomotywa wypadła z szyn i wymagane było ściągnięcie specjalnego pociągu do napraw ze Skarżyska-Kamiennej.

 

 

 

polsatnews.pl

jm/luq/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie