"The Times": Abramowicz gotowy rozważyć sprzedaż Chelsea

Świat
"The Times": Abramowicz gotowy rozważyć sprzedaż Chelsea
pixabay.com/ahundt/stadion Chelsea Londyn

Rosyjski oligarcha Roman Abramowicz oczekuje oferty wartej co najmniej 2,5 miliarda funtów, aby rozważyć sprzedaż klubu piłkarskiego Chelsea FC - poinformował w poniedziałek dziennik "The Times". Jak zaznaczono, miliarder nie poszukuje jednak aktywnie kupca.

W niedzielę "Sunday Times" ujawnił, że Ambramowicz zatrudnił Joe Ravitcha z Raine Group - butikowego banku inwestycyjnego specjalizującego się w branży sportowej, mediach i nowych technologiach - jako potencjalnego doradcę przy sprzedaży klubu. W poniedziałek gazeta doprecyzowała jednak, że ich współpraca trwa od lat i nie oznacza, że transakcja jest spodziewana w najbliższych miesiącach.

 

Według informacji "Timesa", Abramowicz oczekiwałby oferty wartej co najmniej 2,5 miliarda funtów, aby rozważyć sprzedaż zakupionego w 2003 roku za 140 milionów funtów klubu.

 

Trudności z uzyskaniem wizy

 

Spekulacje dotyczące jego możliwego wycofania się z piłki nożnej zostały pobudzone po tym, jak miliarder miał w ostatnich miesiącach poważne trudności z uzyskaniem wizy pozwalającej na stały pobyt w Londynie ze względu na wzrost napięć dyplomatycznych między Wielką Brytanią a Rosją. Zamiast tego musiał pospiesznie przyjąć obywatelstwo Izraela, które pozwala mu na krótkoterminowe wizyty w kraju. W odpowiedzi Abramowicz wycofał się z wycenianych na około miliarda funtów planów rozbudowy stadionu "The Blues".

 

Gazeta zaznaczyła, że w ostatnich miesiącach do Rosjanina wpłynął szereg zapytań dot. sprzedaży klubu, w tym szacowana na dwa miliardy funtów oferta od najbogatszego Brytyjczyka Sir Jima Ratcliffe'a, którego majątek jest wyceniany na ponad 21 miliardów funtów.

 

Drugie miejsce w Premier League

 

W przypadku przeprowadzenia transakcji za 2,5 miliarda funtów, Chelsea byłaby drugim najbardziej wartościowym klubem w Premier League po Manchesterze United, którego kurs akcji giełdowych wskazuje na wycenę na poziomie 3,2 miliarda funtów.

 

Po trzech kolejkach obecnego sezonu Premier League Chelsea jest na drugim miejscu z kompletem punktów, ustępując Liverpoolowi jedynie bilansem bramkowym.

 

PAP

nro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze