"Na chwilę odwrócił się do 11-miesięcznego dziecka". Doszło do czołowego zderzenia

Polska

Na zamieszczonym przez policję nagraniu widać, jak kierowca nagle zmienia pas ruchu i czołowo zderza się z jadącym z naprzeciwka autem. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 20 w powiecie wałeckim (woj. zachodniopomorskie). 24-latek miał tłumaczyć, że na chwilę odwrócił się do 11-miesięcznego dziecka, które znajdowało się na tylnym siedzeniu.

- Mężczyzna prowadząc auto, odwrócił się na chwilę do przewożonego na tylnym siedzeniu 11-miesięcznego dziecka, co skutkowało czołowym zderzeniem z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku autem - poinformowała mł. asp. Beata Budzyń z zachodniopomorskiej policji.

 

Wypadek, o którym policja poinformowała w piątek, wyglądał groźnie, ale nikomu nic się nie stało. Kilkumiesięczne dziecko również nie odniosło obrażeń. Zderzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. 24-latka ukarano 300-złotowym mandatem.

 

Moment zderzenia nagrała kamera samochodowa jednego z kierowców, a policja zamieściła film ku przestrodze.

 

Funkcjonariusze apelują o skupienie i rozwagę podczas jazdy. Przypominają również, że w najbliższy weekend oraz kolejny będą prowadzić wzmożone kontrole, co ma związek z kończącymi się wakacjami.

 

polsatnews.pl

nro/ml/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie