Kłótnia księży przed kościołem. Policja pouczyła, a arcybiskup polecił rekolekcje

Polska
Kłótnia księży przed kościołem. Policja pouczyła, a arcybiskup polecił rekolekcje
Pixabay/krisistvan77, zdj. ilustracyjne

Bełchatowscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące "nieporozumienia na plebani" pomiędzy dwoma duchownymi. Jak ustalił "Dziennik Łódzki", proboszcz jednej z tamtejszych parafii miał uderzyć wikarego w twarz. Księża zostali pouczeni, a o ich dalszym losie zdecyduje arcybiskup. Jak dotąd polecił dwóm duchownym, by ci odbyli rekolekcje.

Do awantury między duchownymi miało dojść w czwartkowy wieczór na placu przed jednym z bełchatowskich kościołów. Wikary szykował się do opuszczenia tamtejszej parafii, pakował swoje rzeczy osobiste.

 

Jak informuje "Dziennik Łódzki", wówczas między wikarym a proboszczem wywiązała się kłótnia, podczas której pierwszy z księży miał zostać uderzony w twarz. Interweniowała policja.

  

- Zgłoszenie dotyczyło nieporozumienia na plebani pomiędzy proboszczem a wikarym, strony zostały pouczone przez policjantów - powiedziała "Dziennikowi Łódzkiemu" Ewelina Maciejewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

 

Decyzje zapadną po powrocie z pielgrzymki 

 

Sprawą zajmie się teraz łódzka kuria. Rozmowy z dwoma duchownymi mają zostać przeprowadzone w przyszłym tygodniu. 

 

- Ksiądz arcybiskup polecił, aby obydwaj księża odbyli rekolekcje. Po powrocie z pielgrzymki ksiądz arcybiskup wysłucha jednej i drugiej strony i wówczas zapadną decyzje w tej sprawie - powiedział ks. Paweł Kłys, rzecznik prasowy archidiecezji łódzkiej.

 

Proboszcz parafii nie chciał komentować zajścia. 

 

Dziennik Łódzki

zdr/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie