12-latka w domu publicznym. Miała umawiać klientów mamie

Świat
12-latka w domu publicznym. Miała umawiać klientów mamie
Google Street View

Dziewczynkę z Czech znaleziono w niewielkim domu publicznym w mieście Hengelo we wschodniej Holandii. Była pod opieką matki, która świadczyła usługi seksualne. Ponieważ kobieta nie znała niderlandzkiego, z klientami umawiała ją córką. Lokalne media nie informują, w jaki sposób dziecko poznało ten język.

Jak poinformował dziennik "Tubantia", dziewczynka została znaleziona w domu publicznym dwa tygodnie temu. Przebywała w lokalu "Privéhuis Sandra", który powstał w miejscu zamkniętego wcześniej "Club Romance" przy ul. Emmaweg w Hengelo.

 

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o obecności dziecka i podczas kontroli rzeczywiście znaleziono tam 12-latkę - powiedział cytowany przez dziennik burmistrz Hengelo, Sander Schelberg.

 

- Dom publiczny to nie miejsce, w którym można pozwolić dziecku zostać - dodał.

 

Miała informować klientów o cenach i usługach 

 

Jak się okazało, 12-latka była córką jednej z pracownic domu publicznego. Regionalna telewizja publiczna RTV Oost poinformowała, że kobieta i jej córka są narodowości czeskiej. 

 

Nie wiadomo, jak długo 12-latka przebywała w "Privéhuis Sandra". Dziewczynka miała umawiać matce spotkania i utrzymywać kontakt z klientami, m.in. za pośrednictwem aplikacji WhatsApp. Zainteresowanych informowała o cenach niektórych usług seksualnych.

 

Burmistrz miasta podkreślił, że dziewczynka nie uprawiała seksu.

 

Właścicielka utrzymuje, że nie wiedziała o obecności 12-latki w swoim lokalu. Władze miasta zdecydowały o jego zamknięciu, procedura ma zająć około dwóch tygodni.

 

12-letnia dziewczynka została odebrana matce. Trafiła pod nadzór opieki ds. młodzieży.

 

tubantia.nl, rtvoost.nl

zdr/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie