Jaki otworzy punkt o rozbudowie metra. Materiały informacyjne mają nazwę #JakiCaffee. "To inwencja"

Polska
Jaki otworzy punkt o rozbudowie metra. Materiały informacyjne mają nazwę #JakiCaffee. "To inwencja"
Twitter/PatrykJaki

Utworzenie punktu informacyjnego "Jaki Cafe", w którym mieszkańcy Warszawy będą mogli poznać plany rozbudowy metra, zapowiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki. 300polityka opublikowała zdjęcie, na którym widać ofoliowane pudełko z napisem "JakiCaffee". To najprawdopodobniej materiały informacyjne akcji. "To nasza inwencja a nie tłumaczenie" - skomentował Jaki.

O nowej inicjatywie Patryk Jaki poinformował w sobotę wieczorem na Twitterze.

 

 

Wcześniej o pracach nad punktem informacyjnym napisał portal 300polityka.pl. Opublikował przy tym zdjęcie ofoliowanego pudełka z napisem "Jaki Caffee". 

 

 

"Zorientował się po wydrukowaniu materiałów"

 

Patryk Jaki napisał na Twitterze: "Od razu zaznaczam dla trolli - nazwa to nasza inwencja a nie tłumaczenie".

 

 

"Fakt, trzeba coś powiedzieć, jak się człowiek zorientował po wydrukowaniu materiałów. Rozumiem, że Pana wywód w Bułgarii po angielsku też był inwencją twórczą" - odpowiedziała mu Kinga Gajewska z Platformy Obywatelskiej.

 

 

Błąd językowy nie umknął internautom. "Więc ty twierdzisz, że CAFFEE było celowe? Robię w marketingu od lat i nie mam pojęcia jaką funkcję w tym przypadku miałoby celowe użycie błędu językowego" - napisał użytkownik Twittera.

 

"Czyli wprowadzacie alternatywną ortografię?" - spytał inny.

 

Jak powiedział rzecznik prasowy sztabu wyborczego Jacek Ozdoba, nazwa punktu informacyjnego brzmi "Jaki Cafe", natomiast obecna w mediach społecznościowych nazwa #JakiCaffee jest nazwą samej akcji.

 

Po godzinie 21:00 kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy wstawił kolejnego tweeta. "Od razu wyręczę największych »przyjaciół«" - napisał polityk i wymienił komentarze, jakich spodziewa się m.in. ze strony dziennikarza Tomasza Lisa i organizacji Miasto Jest Nasze.  

 

W swoim wpisie Jaki źle oznaczył część swoich "przyjaciół". Zamiast posła PO Cezarego Tomczyka wskazał Paulinę Tomczyk, która nie umieściła na Twitterze ani jednego wpisu, a z kolei zamiast redakcji "Na Temat" oznaczył konto, które istnieje od 2013 roku i ma tylko jeden tweet.   

 

Otwarcie w niedzielę o 12:30

 

Punkt "Jaki Cafe" zostanie otwarty w niedzielę w Śródmieściu, w okolicach placu na Rozdrożu o godz. 12:30.

 

- Idea jest taka, żeby w tym miejscu warszawiacy mogli przychodzić i dyskutować na temat programu i wizji Warszawy np. propozycji dotyczącej budowy trzeciej i czwartej linii metra. To forma otwartych dalszych bezpośrednich dyskusji, na których będzie można, często wspólnie z Patrykiem Jakim, porozmawiać na temat tego jak ma wyglądać przyszła Warszawa i co należy zmienić - powiedział Ozdoba.

 

polsatnews.pl, 300polityka, PAP

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie