Nie żyje Ed King, były gitarzysta grupy Lynyrd Skynyrd. Był współautorem hitu "Sweet Home Alabama"

Świat
Nie żyje Ed King, były gitarzysta grupy Lynyrd Skynyrd. Był współautorem hitu "Sweet Home Alabama"
Facebook/Ed King

W wieku 68 lat zmarł Ed King, były gitarzysta zespołu rockowego Lynyrd Skynyrd, współautor wielkiego przeboju "Sweet Home Alabama" - poinformowano w czwartek na profilu muzyka na Facebooku.

 

King zmarł w środę w swym domu Nashville w stanie Tennessee. Według magazynu muzycznego "Rolling Stone" legendarny gitarzysta chorował na raka płuc.

 

"Ed był naszym bratem, znakomitym tekściarzem i gitarzystą. Wiem, że spotka się z resztą chłopaków w raju Rock and Rolla" - napisał na Twitterze Gary Rossington, jeden z założycieli zespołu Lynyrd Skynyrd.

 

 

Pochodzący z Kalifornii King grał przez trzy lata w tej formacji, do 1972 do 1975 roku, kiedy odszedł na skutek w konfliktów w zespole.

 

Grupa rozpadła się w 1977 roku po katastrofie lotniczej, w której zginęło trzech jej członków, w tym wokalista i gitarzysta Ronnie Van Zant. Dziesięć lat później zespół Lynyrd Skynyrd reaktywował młodszy brat Ronniego Van Zanta, Johnny. W jego składzie znalazł się także King.

 

W 1996 roku, ze względu na problemy zdrowotne, King wycofał się z Lynyrd Skynyrd.

 

Ed King jest jednym z trzech autorów wielkiego przeboju grupy "Sweet Home Alabama" z albumu "Second Helping" wydanego przez Lynyrd Skynyrd w 1974 roku.

 

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie