Trzęsienie ziemi w Indonezji. To już trzecie na przestrzeni ostatniego miesiąca

Świat
Trzęsienie ziemi w Indonezji. To już trzecie na przestrzeni ostatniego miesiąca
PAP/EPA/BNPB /HANDOUT/Trzęsienie ziemi na Lombok

Po raz trzeci na przestrzeni ostatniego miesiąca ziemia zatrzęsła się w Indonezji - wyspa Bali została nawiedzona przez trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,2 - podały media w czwartek. Jak dotąd nie ma informacji o ofiarach.

Epicentrum trzęsienia znajdowało się ok. 25 km od południowego wybrzeża, a ognisko wstrząsów sejsmicznych znajdowało się na głębokości 10 km.

 

Trzęsienie było odczuwalne w malowniczym regionie wakacyjnym Uluwatu, w którym znajdują się starożytne świątynie, gigantyczne posągi hinduskich bogów i idylliczne plaże.

 

Internauci korzystający z mediów społecznościowych informują, iż wstrząsy odczuwalne były także na sąsiedniej wyspie Jawie.

 

Na początku sierpnia br. miały miejsce dwa trzęsienia ziemi w Indonezji, na Lombok i Bali - o magnitudzie 6,3 i 6,9, w których 347 osób zginęło, a co najmniej 1400 zostało rannych.

 

Indonezja, będąca największym archipelagiem na świecie, położona jest na tzw. ognistym kręgu wulkanów i styku płyt tektonicznych otaczającym Ocean Spokojny; jest to rejon dużej aktywności sejsmicznej.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie