Kradł towar z przesyłek kurierskich. Cenne przedmioty m.in. zastawiał w lombardzie

Polska
Kradł towar z przesyłek kurierskich. Cenne przedmioty m.in. zastawiał w lombardzie
Zdj. ilustracyjne/topzhang/Flickr.com/CC BY 2.0

Wrocławscy policjanci zatrzymali pracownika firmy kurierskiej podejrzanego o kradzieże przedmiotów znajdujących się wewnątrz paczek. Większość skradzionego mienia funkcjonariusze znaleźli w jego mieszkaniu.

Funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Wrocław – Psie Pole powiadomili zaniepokojeni przedstawiciele firmy kurierskiej. Zauważyli oni, że od pewnego czasu klienci otrzymują przesyłki pozbawione zawartości. 

 

Policjanci ustalili, że w procesie sortowania przedmiotów wszystkie paczki przechodziły przez ręce jednej osoby. Po dalszym sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna za to odpowiedzialny, był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. 

 

Grozi mu do 5 lat

 

Śledczy postanowili przeszukać mieszkanie podejrzanego pracownika. Znaleźli tam m.in. zegarki, telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, a także inne, nienależące do niego przedmioty. W jednym z lombardów we Wrocławiu policjanci odzyskali zastawiony przez mężczyznę pierścionek z brylantem. 

 

Mężczyźnie za popełnione przestępstwa może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd, który pod uwagę weźmie fakt, że sprawca dopuścił się czynu w warunkach recydywy. Może to znacznie wpłynąć na wysokość wymierzonej kary. 

 

polsatnews.pl 

mos/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie