Tragiczny wypadek w kopalni w Katowicach. Nie żyje górnik

Polska
Tragiczny wypadek w kopalni w Katowicach. Nie żyje górnik
Halaston/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

49-letni górnik zginął w środę rano w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach - podał Wyższy Urząd Górniczy (WUG). To jedenasta ofiara śmiertelna w polskim górnictwie węgla kamiennego w tym roku.

- Do wypadku doszło przed godz. 8 rano 500 metrów pod ziemią. Pracownik kopalni został wciągnięty pomiędzy taśmę a wspornik zabudowany za bębnem napędowym. Lekarz stwierdził zgon poszkodowanego - powiedziała rzeczniczka WUG Anna Swiniarska-Tadla.

 

Rzecznik Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Głogowski sprecyzował, że do wypadku doszło w tzw. przekopie odstawczym. Górnik, który zginął, pracował w kopalni od blisko 10 lat.

 

Zmarły w środę górnik to jedenasta ofiara śmiertelna w polskich kopalniach węgla kamiennego w tym roku. Do najtragiczniejszego wypadku doszło 5 maja br. w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju na skutek tąpnięcia zginęło tam pięciu górników, dwóch udało się uratować. Ciało ostatniego z poszukiwanych pod ziemią pracowników ratownicy znaleźli w jedenastej dobie prowadzonej w ekstremalnych warunkach akcji ratowniczej, zakończonej 19 maja.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie