"To koniec ludzkiej krzywdy i bezkarności oszustów". Ziobro o zatrzymaniu Marka M.

Polska

- To już koniec bezsilności organów ścigania, koniec ludzkiej krzywdy i bezkarności oszustów wyłudzających kamienice - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do zatrzymania znanego handlarza roszczeniami do stołecznych nieruchomości Marka M. W rozmowie z Polsat News stwierdził, że śledczy są na tropie zabójców Jolanty Brzeskiej (mieszkała w kamienicy należącej do M.)

We wtorek, w ramach prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu śledztwa dotyczącego nieprawidłowości przy warszawskiej reprywatyzacji, zatrzymano znanego z obrotu stołecznymi nieruchomościami Marka M.

 

- Jest to kolejne zatrzymanie jednej z wiodących osób związanych z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie. W tej sprawie zatrzymano już bardzo wiele osób, w tym osoby wpływowe - znanych adwokatów, biznesmenów, którzy przez całe lata w sposób całkowicie bezkarny prowadzili proceder przestępczy związany z wyłudzaniem kamienic - powiedział szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.  

 

Ziobro o zabójstwie Jolanty Brzeskiej: jesteśmy na tropie


Ziobro powiedział, że z zebranych dowodów wynika, iż Marek N. pełnił "istotną rolę" w tym procederze. Przypomniał, że M. był właścicielem wielu kamienic, w tym tej, w której mieszkała zamordowana Jolanta Brzeska. 


Mówił, że "sprawa  brutalnego morderstwa Jolanty Brzeskiej została ukręcona na początku" (za czasów rządów PO-PSL).


- Teraz to śledztwo jest prowadzone bardzo intensywnie, niemniej nie jest to łatwe śledztwo dlatego, że czas jest tutaj wielkim przeciwnikiem dojścia do zabójców, ale jesteśmy na tropie i tej sprawy na pewno nie odpuścimy - zapewnił Zbigniew Ziobro.

 

"Można się spodziewać kolejnych zarzutów i kolejnych zatrzymań"


- Ponieważ proces przejmowania kamienic rozwinięty był na ogromną skalę, jest to wyzwanie dla organów ścigania i prokuratury, która dzisiaj prowadzi ponad 350 śledztw i nie da się wszystkich spraw jednocześnie załatwić. Dużą pomocą jest praca komisji weryfikacyjnej pana ministra Jakiego - podkreślał przełożony Patryka Jakiego.


Według Ziobry należy się spodziewać kolejnych zatrzymań w tej sprawie.


- To jest właśnie smutny obraz tego, że państwo było tylko teoretyczne przez całe lata, tak jak mówił pewien minister spraw wewnętrznych. On trafnie zdiagnozował ówczesną rzeczywistość. My pokazujemy teraz, że państwo może praktycznie działać. Szkoda, że niestety bardzo wielu ludziom już nie da się naprawić ich krzywd - stwierdził Ziobro.            

 

PAP, polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie