Ruch wahadłowy na moście w Białym Dunajcu. Utrudnienia na dojeździe do Zakopanego

Polska

Od wtorku na moście tymczasowym w Białym Dunajcu w ciągu drogi krajowej nr 47, czyli popularnej Zakopianki, zostaje wprowadzony ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają do grudnia.

- Ruch dwukierunkowy zostanie przywrócony w grudniu jeszcze przed świętami. Przewidywany czas zakończenia budowy nowego mostu to koniec czerwca przyszłego roku - powiedziała rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Iwona Mikrut.

 

Budowa nowego mostu w Białym Dunajcu rozpoczęła się w marcu i ma on zastąpić starą wysłużoną przeprawę z lat 30-tych ub. wieku. Z uwagi na zły stan techniczny tej przeprawy od 2013 r. obowiązywał na nim ruch wahadłowy. W sezonie turystycznym tworzyły się tam wielokilometrowe korki.

 

Nowy obiekt o długości 58 metrów i szerokości 18 metrów będzie miał konstrukcję łukową bez podpór w nurcie rzeki oraz dwustronne chodniki. Przebudowane zostaną także dojazdy po obu stronach obiektu oraz kolidujące z inwestycją sieci istniejącej infrastruktury. Koszt inwestycji wyniesie około 12 mln zł.

 

Pierwotnie w tym miejscu miał powstać inny, większy most zaprojektowany w nowym śladzie, ale ta koncepcja spotkała się z protestami niektórych mieszkańców. Ostatecznie GDDKiA wycofała się z tamtego projektu.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie