Koalicja Obywatelska zmienia kandydata na prezydenta Opola. Kazimierz Ożóg ma zrezygnować we wtorek

Polska
Koalicja Obywatelska zmienia kandydata na prezydenta Opola. Kazimierz Ożóg ma zrezygnować we wtorek
Polsat News

Profesor Kazimierz Ożóg nie będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na stanowisko prezydenta Opola. Jak poinformował rzecznik regionalny partii Przemysław Pospieszyński, nowy kandydat zostanie przedstawiony na wtorkowej konferencji prasowej. Nowa Trybuna Opolska podała, że przyczyną rezygnacji profesora mają być względy zdrowotne.

Profesor Kazimierz Ożóg został przedstawiony jako bezpartyjny kandydat na stanowisko prezydenta Opola dwa miesiące temu podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej. W uroczystej prezentacji kandydata uczestniczyli liderzy PO i Nowoczesnej - Grzegorz Schetyna, Katarzyna Labnauer oraz wspierający KO politycy PSL, członkowie KOD i środowisk ekologicznych.

 

W poniedziałek na stronie związanego z urzędującym prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim stowarzyszenia Opole na Tak pojawiła się informacja o wycofaniu poparcia ze strony PO i N. dla prof. Ożoga. "Szok! PO i Nowoczesna rezygnują z Kazimierz S. Ożóg - kandydat na Prezydenta Opola! Trwa łapanka na nowego kandydata - podobno kobietę. Czy partie, której kandydaci nie potrafią zarządzać sami sobą, mogą dobrze zarządzać Opolem???" - napisano na portalu społecznościowym stowarzyszenia.

 

Zastąpi go kobieta

 

Jak poinformował rzecznik opolskich struktur PO, Przemysław Pospieszyński, we wtorek odbędzie się konferencja prasowa z udziałem prof. Ożoga. Prawdopodobnie na briefingu zostanie przedstawiony nowy kandydat tej partii na prezydenta Opola.

 

Obecnie w gronie kandydatów na prezydenta stolicy regionu znajduje się urzędujący prezydent Arkadiusz Wiśniewski, wicewojewoda Violetta Porowska (PiS) i była senator Apolonia Klepacz (SLD).

 

PAP, Nowa Trybuna Opolska

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie