"Uwaga na leki – sprawdź zanim weźmiesz!" Ruszyła kampania edukacyjna

Technologie

Naczelna Izba Aptekarska i Narodowy Instytut Leków przygotowały akcję edukacyjną, która informuje jak korzystać z leków, aby nie narażać zdrowia i życia. Organizacje podkreślają, że niewłaściwe przechowywanie produktów aptecznych obniża skuteczność terapii, a w niektórych przypadkach może doprowadzić do poważnych powikłań.

- Podjęliśmy działania, aby zwiększyć wiedzę, zwiększyć świadomość polskiego pacjenta na temat przechowywania i transportu leków. Skłoniły nas do tego afrykańskie opały, które miały miejsce w ostatnim czasie. Upały cały czas są, temat jest bardzo na czasie - mówiła w "Nowym Dniu z Polsat News" dr Anna Kowalczuk, dyrektor Narodowego Instytutu Leków.

 

Ekspert podkreśliła, że należy kontrolować temperaturę w pomieszczeniu. Jeżeli przekracza ona 25 st. Celsjusza należy przenieść produkty apteczne w chłodniejsze miejsce.

 

Doktor Kowalczuk powiedziała, że Polacy "stanowią czołówkę, jeżeli chodzi o ilość zażywanych produktów leczniczych". Według badań najczęściej, jako społeczeństwo, zażywamy środki przeciwbólowe, antybiotyki, środki na uspokojenie. Najwięcej leków kupujemy na różnego rodzaju wyjazdy. 

 

Więcej informacji o akcji można znaleźć tutaj. 

 

Polsat News, polsatnews.pl

 

las/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie