Uciekał przed policją, był pod wpływem alkoholu. W aucie wiózł 2-letnią córkę

Polska
Uciekał przed policją, był pod wpływem alkoholu. W aucie wiózł 2-letnią córkę
KWP Łódź

Policja w Rawie Mazowieckiej zatrzymała pijanego 29-latka, który kierując autem nie zatrzymał się do kontroli. Uciekał przed funkcjonariuszami ulicami miasta. Kierowca był pod wpływem alkoholu. Auto rozbił w rowie. W samochodzie była jego 2-letna córka.

Jak poinformowało w poniedziałek biuro prasowe policji w Łódzkiem, w niedzielę wieczorem w Rawie Mazowieckiej policjanci zauważyli jadącą ulicą Słowackiego mazdę bez włączonych świateł mijania. Kiedy próbowali zatrzymać samochód do kontroli, jago kierowca gwałtownie przyspieszył. Uciekał przed radiowozem ulicami miasta z prędkością przekraczającą 100 km na godz. zmuszając prawidłowo jadące samochody do hamowania. W pewnym momencie jechał pod prąd.

 

Dziewczynka nie odniosła obrażeń

 

Na jednym ze skrzyżowań uderzył w sygnalizator świetlny; kontynuował jednak ucieczkę. Będąc na drodze serwisowej przy trasie S8 nie zapanował nad samochodem, uderzył w betonową barierę zabezpieczającą i zjechał do rowu. Dalej próbował uciekać na pieszo.

 

KWP Łódź

 

Policjanci jednak złapali mężczyznę. Badanie wykazało, że 29-letni łodzianin miał niemal promil alkoholu w organizmie.

 

Okazało się, że na tylnym siedzeniu rozbitego auta w foteliku mężczyzna wiózł swoją 2-letnią córkę. Dziewczynka nie odniosła obrażeń. Po zbadaniu przez lekarza została przekazana matce.

 

 

 

Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania pod wpływem alkoholu, niezatrzymania się do kontroli oraz narażenia swojego dziecka na utratę życia lub zdrowia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie