Polki w stanie krytycznym po ataku w Londynie. Mężczyzna ranił je młotkiem

Świat
Polki w stanie krytycznym po ataku w Londynie. Mężczyzna ranił je młotkiem
zdj. ilustracyjne/Slinkierbus268/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Policja zatrzymała sprawcę napaści, który zaatakował w Londynie dwie Polki w wieku 30 i 64 lat. 27-letni mężczyzna wielokrotnie uderzył kobiety młotkiem, zadając im ciężkie obrażenia. Obie trafiły w stanie krytycznym do szpitali.

Szczegóły zajścia, do którego doszło w niedzielę w południe w dzielnicy Greenwich w południowo-wschodnim Londynie, zostały ujawnione w oświadczeniu londyńskiej policji metropolitalnej i w publikowanych w poniedziałek przez brytyjskie media relacjach świadków.

 

Napastnik prawdopodobnie nie był znany Polkom, choć - jak ustalili dziennikarze - mieszkał przy tej samej ulicy. Według mediów mężczyzna prawdopodobnie cierpi na zaburzenia psychiczne, a ofiary ataku wybrał przypadkowo.

 

Zarzut usiłowania morderstwa

 

Jego aresztowanie było możliwe dzięki pomocy mieszkańców południowo-wschodniego Londynu, którzy odpowiedzieli na apel policji i pomogli w ustaleniu jego miejsca pobytu. Jedna z osób, które zgłosiły się na policyjną infolinię, śledziła napastnika aż do przyjazdu patrolu.

 

27-latek został zatrzymany pod zarzutem podwójnego usiłowania morderstwa.

 

W poniedziałek rano tożsamość jednej z Polek została potwierdzona przez jej pracodawcę. Firma podkreśliła w oświadczeniu, że jest "ekstremalnie zszokowana i zasmucona tym bezsensownym atakiem", prosząc jednocześnie o uszanowanie prywatności poszkodowanej rodziny i zapewniając, że udzieli jej wszelkiego niezbędnego wsparcia.

 

Polskie służby konsularne w Londynie są w kontakcie z bliskimi rannych kobiet, a także z oficerami prowadzącymi śledztwo.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie