Skandal podczas meczu żużlowego w Gnieźnie. Zawodnik pod wpływem alkoholu

Polska
Skandal podczas meczu żużlowego w Gnieźnie. Zawodnik pod wpływem alkoholu
Zdj. ilustracyjne/Facebook/Speed Car Motor Lublin

W meczu na szczycie 1. ligi żużlowej w Gnieźnie pomiędzy Car Gwarant Start a Speed Car Motor Lublin doszło do skandalu. Zawodnik gości Oskar Bober stawił się na spotkanie pod wpływem alkoholu i nie został dopuszczony do startu. Gospodarze wygrali 47:43.

Przed spotkaniem w Gnieźnie na stadionie pojawiła się policja z alkomatami i przebadała wszystkich zawodników. Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, która prowadzi rozgrywki pierwszej ligi, zauważył, że taka sytuacja to nic wyjątkowego.

 

- Już w poprzednim sezonie zapowiedzieliśmy, że zostaną wzmożone kontrole na obecność alkoholu u zawodników - powiedział Szymański.

 

Jak poinformowała oficer prasowy komendy powiatowej policji w Gnieźnie Anna Osińska, jeden z żużlowców był pod wpływem alkoholu.

 

- U jednego z zawodników gości stwierdzono 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - zaznaczyła.

 

 

Tym jedynym był Oskar Bober, co potwierdził przewodniczący jury spotkania Dariusz Cieślak w rozmowie z telewizją Polsat Sport, który transmitował spotkanie. Żużlowiec był awizowany w składzie Motoru, ale nie mógł wyjechać na tor, dlatego wyścigi z jego udziałem toczyły się w trzyosobowym składzie. Jego absencja nie była bez znaczenia dla wyniku, który rozstrzygnął się dopiero w końcówce meczu. Start wygrał 47:43, ale punkt bonusowy powędrował do Lublina.

 

Motor na kolejkę przed zakończenie fazy zasadniczej pierwszej ligi zapewnił sobie pierwsze miejsce przed rundą play off. Start z kolei nadal zajmuje drugą lokatę w tabeli.

 

Szymański nie chciał na razie mówić o karze, jaka grozi zawodnikowi za to zachowanie.

 

- Przyznam, że dawno nie mieliśmy do czynienia z taką sytuacją, ale decyzja zostanie podjęta nie wcześniej niż w poniedziałek - oznajmił.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie