Śledztwo ws. nagrania z dzieckiem zamkniętym w pralce. Zatrzymano trzy osoby

Polska
Śledztwo ws. nagrania z dzieckiem zamkniętym w pralce. Zatrzymano trzy osoby
Polsat News

Prokuratura Radom Zachód podejmie decyzję o postawieniu zarzutu zatrzymanym ws. znęcania się nad dzieckiem. Policja otrzymała liczne zgłoszenia od internautów, którzy zareagowali na zamieszczone na Facebooku nagranie z chłopcem zamykanym w pralce. W sobotę zatrzymano znajomych matki dziecka i jej konkubenta.

Informację o nagraniu, które użytkownicy pobrali z profilu na Facebooku matki dziecka, policja miejska i wojewódzka w Radomiu otrzymały w piątek wieczorem.

 

Mężczyzna wsadza dziecko do pralki i zamyka

 

Na filmie widać chłopca, który jest zamykany w pralce przez młodego mężczyznę. Dziecko jest zapłakane i wyraźnie przestraszone tym "żartem", a autor nagrania śmieje się i mówi "dziecko w pralce 2". Z oryginalnego źródła zostało skasowane. 

 

Policjanci, którzy podjęli interwencję ustalili, że nagranie pochodzi z kwietnia. - W mieszkaniu policjanci zastali 21-letnią kobietę i jej 2-letniego synka. Zabrali oboje do szpitala na badania. Według lekarzy dziecko nie miało żadnych obrażeń ciała - powiedział w niedzielę polsatnews.pl Rafał Jeżak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

 

Matka wyjaśniła, że film nagrano kiedy była w pracy. Dziecko zostawiła pod opieką dwóch znajomych.

 

Zatrzymani znajomi i konkubent kobiety

 

W sobotę w sprawie nagrania zatrzymano znajomych kobiety (w wieku 22 i 19 lat) oraz jej 18-letniego konkubenta. Tego samego dnia mężczyźni byli przesłuchani w prokuraturze. Śledztwo jest prowadzone z art. 207 Kodeksu karnego, który dotyczy znęcania się nad najbliższymi - poinformował rzecznik KWP w Radomiu.

 

Kwalifikacja może ulec zmianie po kolejnych ustaleniach. Prokuratura podejmie decyzję o zarzutach i ewentualnym areszcie dla zatrzymanych.

 

polsatnews.pl

dro/mta/grz/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie