Metalowa konstrukcja spadła na fanów przed koncertem Backstreet Boys. Zespół odwołał występ

Świat
Metalowa konstrukcja spadła na fanów przed koncertem Backstreet Boys. Zespół odwołał występ
Facebook/Backstreet Boys

Co najmniej 14 osób zostało rannych w wyniku zawalenia się metalowej konstrukcji, przed plenerowym koncertem Backstreet Boys w Oklahomie w Stanach Zjednoczonych. Metalowe elementy spadły na ludzi, którzy czekali w kolejce przed bramkami. Prawdopodobnie runęły z powodu silnego podmuchu wiatru. Muzycy odwołali swój występ.

W sobotnim koncercie legendarnego boysbandu miało wziąć udział 12 tysięcy ludzi. Część z nich czekała kilka godzin, aby zająć jak najlepsze miejsca pod sceną. 

 

 

W pewnym momencie nad okolicą rozpętała się burza. Obfite opady deszczu i wiatr wiejący w porywach do 130 km/h spowodowały zawalenie się metalowej konstrukcji, która spadła na ludzi stojących w kolejce do wejścia.

 

 

W zdarzeniu ucierpiało 14 osób. Część rannych została opatrzona na miejscu, kilka osób trafiło do szpitala.

 

 

Poszkodowanych mogło być więcej, jednak służby zabezpieczające koncert, wcześniej rozpoczęły ewakuację. Część fanów nie podporządkowało się poleceniom obsługi i zostało w kolejce do wejścia.

 

Ze względów bezpieczeństwa koncert odwołano. Ma się odbyć w innym terminie. "Najważniejsze jest, aby bezpiecznie wrócić do domu. Zobaczymy się z wami wkrótce" - napisali muzycy na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. 

 

   

USA Today, polsatnews.pl

dk/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie