W piątek spotkanie prezydenta Gdańska z przedstawicielami wojska nt. uroczystości na Westerplatte

Polska
W piątek spotkanie prezydenta Gdańska z przedstawicielami wojska nt. uroczystości na Westerplatte
en.wikipedia.org/Kuuba123/CC BY SA 4.0

W piątek dojdzie do spotkania prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z przedstawicielami wojska nt. organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej. O planowanym spotkaniu poinformowała rzecznik prasowy prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek. Wyjaśniła, że w tej sprawie z UM skontaktowali się telefonicznie przedstawiciele armii.

 

Wojsko na spotkaniu będę reprezentować oficerowie z Garnizonu Gdańsk oraz 3. Flotylli Okrętów.

 

- Bardzo dobrze, że rozpoczynamy te rozmowy +twarzą w twarz+, a nie poprzestajemy na wydawaniu oświadczeń na konferencjach prasowych. Zobaczymy, z jaką propozycją i argumentami przyjdzie do nas wojsko, my też mamy określony scenariusz uroczystości sprawdzony od kilku lat. Trudno powiedzieć, czy to będzie jedno spotkanie, czy będzie ich więcej. Naprawdę dobrze, że będzie miało teraz miejsce, bo w ubiegłym roku wojsko przyszło do nas na spotkanie organizacyjne dopiero 30 lub 31 sierpnia - zaznaczyła Skorupka-Kaczmarek.

 

Adamowicz zaprosił Błaszczaka do rozmów we wtorek

 

Paweł Adamowicz skierował we wtorek list do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, w którym zaprosił szefa MON na uroczystości 1 września na gdańskim Westerplatte.

 

Podczas ubiegłorocznych uroczystości z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte Apel Pamięci - jak ustalono podczas przygotowań - miał być odczytany przez harcmistrza Artura Lemańskiego i tak zapowiedział w swoim przemówieniu prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Tekst przeczytał jednak żołnierz, a harcmistrz został zatrzymany przez pracowników MON oraz Żandarmerii Wojskowej.(PAP)

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie