Wideopułapki uchwyciły wilczęta w lasach Beskidu Śląskiego

Polska
Wideopułapki uchwyciły wilczęta w lasach Beskidu Śląskiego
SDNWILK

Spacerujące po górach wilcze szczenięta zarejestrowały wideopułapki umieszczone w lasach Beskidu Śląskiego. Według ekologów ze Stowarzyszenia dla Natury Wilk z Twardorzeczki k. Bielska-Białej to dowód, że gatunek ten z powodzeniem się tutaj rozmnaża. Sześć młodych drapieżników udało się sfilmować na obszarze Natura 2000 "Beskid Śląski", gdzie chronione są m.in. siedliska dużych ssaków drapieżnych

 

Prezes stowarzyszenia Sabina Nowak powiedziała, że wielkość populacji tych zwierząt w Polsce jest dość trudna do określenia. Na podstawie własnych badań członkowie stowarzyszenia szacują, że w zachodniej połowie Polski bytuje ok. 80-85 grup rodzinnych. Nie wiadomo, ile ich jest na wschód od linii Wisły. - W Beskidzie Śląskim mamy jedną rodzinę, w które na świat przyszło sześcioro wilcząt - dodała.

 

 

Wilk w Polsce jest objęty ścisłą ochroną.

 

Stowarzyszenie dla Natury Wilk istnieje od 1996 r. Siedzibę ma w Twardorzeczce u stóp Skrzycznego. Zajmuje się ochroną przyrody, a szczególnie działaniami na rzecz ssaków drapieżnych - wilków, rysi, niedźwiedzi, wydr, borsuków i innych gatunków. Jego członkowie prowadzą działalność edukacyjną i badawczą.

 

PAP

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie