"Puls Biznesu": kolejowe przetargi na wokandzie Krajowej Izby Odwoławczej

Biznes
"Puls Biznesu": kolejowe przetargi na wokandzie Krajowej Izby Odwoławczej
Pixabay.com/zdj.ilustracyjne

Budowlańcy protestują, bo kolejarze chcą obciążyć ich zwrotem unijnej dotacji, jeśli nie zdążą wykonać umowy. Zaskarżyli przetarg za 2,4 mld zł - pisze we wtorek "Puls Biznesu".

W poniedziałek Polski Związek Pracodawców Budownictwa (PZPB) zaskarżył w Krajowej Izbie Odwoławczej (KIO) przetarg na modernizację odcinka Rail Baltiki - E75 Czyżew-Białystok.

 

- PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) oczekują, że wykonawcy zrealizują ten kontrakt w 17 miesięcy. Uważamy, że to niemożliwe, zwłaszcza obecnie, kiedy na budowach brakuje pracowników i są trudności z dowożeniem materiałów budowlanych - powiedział Rafał Bałdys-Rembowski, wiceprezes PZPB.

 

Wartość całego zamówienia sięga 2,4 mld zł, ale PKP PLK podzieliły je na części. Podstawowe - za ponad 1 mld zł - trzeba zrealizować właśnie w 17 miesięcy, a pozostałe roboty mogą być zlecone w ramach opcji, na które wykonawca będzie miał po 18 miesięcy od czasu uruchomienia. PZPB zwraca jednak uwagę, że w dokumentacji przetargowej nie określono precyzyjnie, kiedy i w jakim zakresie inwestor może skorzystać z opcji. Budowlańcy uważają więc, że nie można wiarygodnie wycenić prac.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie