Producent dżinsów Wrangler i Lee podzieli firmę, bo Amerykanki zmieniły upodobania - wolą legginsy

Polska
Producent dżinsów Wrangler i Lee podzieli firmę, bo Amerykanki zmieniły upodobania - wolą legginsy
Flickr/Francisco Osorio/CC BY SA 2.0

Amerykańska korporacja odzieżowa VF, właściciel takich marek jak Wrangler i Lee, chce wydzielić ze swych struktur dział wytwarzający ubrania dżinsowe. Koncern ma się skoncentrować na szybko rozwijającej się branży produktów sportowych. Podział firmy VF wynika ze zmiany upodobań Amerykanek, które coraz częściej zamieniają dżinsy na legginsy.

Tradycyjni wytwórcy odzieży dżinsowej, podkreślono, by nie wypaść z rynku coraz częściej decydują się na produkcję denimu z domieszką stretchu.

 

Podział firmy ma się zakończyć w pierwszej połowie przyszłego roku - podano.

 

Agencja zaznaczyła, że zmiana upodobań odbiorców była widoczna w co kwartalnych wynikach firmy VF, która ogłosiła w poniedziałek, że chce wydzielić ze swych struktur dział produkcji odzieży z dżinsu.

 

W ostatnich trzech miesiącach, jak podano, przychody amerykańskiego koncernu ze sprzedaży produktów sportowych typu activewear wzrosły o 25 proc., a typu outdoor - o 6 proc., zaś wyrobów dżinsowych - o 3 proc.

 

Producent szacuje, że w całym obecnym roku rozliczeniowym przychody jego działów wytwarzających towary outdoor zwiększą się o 6-8 proc., a tzw. active - o 13-14 proc. Natomiast wpływy działu dżinsowego mają pozostać na niezmienionym poziomie.

 

Jak podała w poniedziałek firma VF, wydzielenie działu wyrobów dżinsowych przyniesie jej roczne wpływy w wysokości 2,5 mld dol. Dział wytwarzający produkty sportowe typu outdoor i activewear, w skład którego wejdą marki North Face, Timberland, Altra, Icebreaker i Williamson-Dickie miałby generować rocznie ok. 11 mld dol.

 

PAP

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie