Niebezpieczne upały, temperatura znów może przekroczyć 30 stopni. IMGW wydał ostrzeżenia

Polska
Niebezpieczne upały, temperatura znów może przekroczyć 30 stopni. IMGW wydał ostrzeżenia
Polsat News

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałami. W poniedziałek zagrożenie prognozowano dla pięciu województw. We wtorek we wschodniej części kraju mogą natomiast wystąpić burze z gradem.

Pierwszy stopień zagrożenia meteorologicznego, to - jak informuje IMGW - sytuacja, w której "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia". Instytut zaleca ostrożność, śledzenie komunikatów i "rozwoju sytuacji pogodowej".

 

Może przekroczyć 30 stopni

 

Zagrożeniem objęte jest całe województwo lubelskie oraz południowo-wschodnia część województwa mazowieckiego w tym Warszawa oraz m.in. powiaty wołomiński, otwocki, miński, kozienicki, siedlecki, garwoliński, lipski.

 

W województwie świętokrzyskim niebezpieczeństwo upałów występuje w powiatach ostrowieckim, opatowskim, sandomierskim, staszowskim i buskim. Niebezpiecznie wysokie temperatury prognozowane są także we wschodniej części Małopolski oraz w zachodnich i północnych powiatach woj. podkarpackiego. Słupek rtęci w tych rejonach może przekroczyć 30 stopni.

 

We wtorek IMGW przewiduje natomiast, że upał utrzyma się w woj. śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim. W tych rejonach mogą wystąpić burze z gradem. Gradobicia spodziewać się można także w całej wschodniej części kraju.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie