Mniej brutalnych napaści na uchodźców i ich ośrodki w Niemczech

Świat
Mniej brutalnych napaści na uchodźców i ich ośrodki w Niemczech
zdj. ilustracyjne/Mstyslav Chernov/Wikimedia Commons/CC-BY-SA-4.0

Liczba brutalnych ataków na uchodźców i ich ośrodki w Niemczech znacznie zmalała w pierwszej połowie tego roku - wynika z danych niemieckiego resortu spraw wewnętrznych. Policja zarejestrowała 704 takie przypadki od stycznia do czerwca.

Oznacza to spadek o ponad jedną trzecią w porównaniu z takim samym okresem w 2017 roku; wówczas odnotowano 1 127 incydenty.

 

W pierwszej połowie 2018 r. dokonano 77 ataków na ośrodki dla uchodźców i 627 napaści na samych uchodźców; 120 osób zostało rannych - wynika z danych MSW. Popełnione przestępstwa to ciężkie uszkodzenie ciała, podpalenia, uszkodzenie mienia, podburzanie tłumu.

 

Spadek napływu migrantów

 

Agencja Reutera pisze, że napływ do Niemiec w latach 2015 i 2016 ponad miliona uchodźców, głównie uciekających z rejonów objętych wojną na Bliskim Wschodzie, wywołał wzrost liczby ataków na obozy uchodźców. Jednak liczba nowych przybyszów od ubiegłego roku spada.

 

Berlin dąży do zawarcia porozumień z poszczególnymi państwami UE, by te przyjmowały migrantów, którym niemieckie władze nie udzielą azylu. Jest to zgodne z kompromisem osiągniętym na początku lipca w niemieckim rządzie.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie