11-latka zginęła w wypadku w Wielkopolsce. Jej matka i siostra w stanie ciężkim

Polska
11-latka zginęła w wypadku w Wielkopolsce. Jej matka i siostra w stanie ciężkim
Facebook/OSP KSRG Cielcza

11-letnia dziewczynka zginęła w wypadku w Wolicy Pustej koło Środy Wielkopolskiej, gdzie zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Do szpitala przetransportowano także jej siostrę oraz matkę. Stan rannych jest bardzo ciężki.

- Zgłoszenie o wypadku odebraliśmy po godz. 23. Na miejsce zostały skierowane policyjne partole. Funkcjonariusze ustalili, że VW Polo podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z pojazdem marki BMW - poinformowała asp. Edyta Kwietniewska z KPP w Środzie Wielkopolskiej.

 

Jak dodała, kierowcom pojazdów nic się nie stało, natomiast do szpitala przetransportowano pasażerki VW Polo.

 

- Pasażerki zostały ciężko ranne; to trzy kobiety - małżonka kierowcy i ich dwie córki. W niedzielę rano otrzymaliśmy informację, że najmłodsza z córek w wieku 11-lat zmarła w szpitalu. Stan pozostałych rannych nadal jest ciężki - podkreśliła Kwietniewska.

 

Kwietniewska dodała, że na tej samej drodze krajowej nr 11, w Marianowie Brodowskim, położonym ok. 20 km od Wolicy, doszło do kolejnego zdarzenia. W wyniku wypadku dwóch samochodów BMW zginął jeden z kierowców. W tym miejscu nadal są duże utrudnienia w ruchu.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie