Zidentyfikowano sprawcę strzelaniny we Fredericton. 48-latek zabił cztery osoby

Świat
Zidentyfikowano sprawcę strzelaniny we Fredericton. 48-latek zabił cztery osoby
Flickr.com/Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)

Policja we Fredericton na wschodzie Kanady poinformowała w sobotę, że zidentyfikowała sprawcę piątkowej strzelaniny w tym mieście, w której śmierć poniosły cztery osoby. Napastnikiem był 48-letni mieszkaniec Fredericton. Nie podano motywów jego działania.

Matthew Vincentowi Raymondowi postawiono zarzuty czterech zabójstw z premedytacją - poinformowała policja.

 

Napastnik, który został ranny, wciąż jest hospitalizowany. Pozostanie w areszcie do czasu rozprawy, którą wyznaczono na 27 sierpnia.

 

Policja ustaliła również tożsamość dwóch cywilnych ofiar strzelaniny, to 32-letnia kobieta i 42-letni mężczyzna, mieszkańcy 56-tysięcznego Fredericton, stolicy prowincji Nowy Brunszwik. W piątek policja podała, że w strzelaninie zginęło dwoje policjantów: 45-letni Lawrence Robert Costello i jego koleżanka 43-letnia Sara Mae Burns.

 

Strzelanina między budynkami mieszkalnymi

 

Do strzelaniny we Fredericton doszło w piątek na osiedlu mieszkaniowym około godziny 7 rano czasu miejscowego (12 czasu polskiego).

Przepisy dotyczące broni w Kanadzie są bardziej restrykcyjne od amerykańskich, ale w ostatnich latach wzrasta liczba przestępstw z użyciem broni. W ubiegłym miesiącu uzbrojony mężczyzna zabił w Toronto dwie osoby i ranił 13, a następnie popełnił samobójstwo. W tym roku w tym największym kanadyjskim mieście doszło do 241 strzelanin, w wyniku których zginęło 30 osób.

 

PAP

las/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie