Pożar odpadów w Herbach na Śląsku

Polska
Pożar odpadów w Herbach na Śląsku
OSP Olszyna

Kilkanaście jednostek straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru odpadów w Herbach w powiecie lublinieckim (Śląskie). Doszło do niego na terenie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów. Sytuacja jest już opanowana. Strażacy nad ranem otrzymali informację, że pali się pryzma z odpadami, przerabianymi i wykorzystywanymi później jako paliwa alternatywne w cementowniach.

Straż pożarna została wezwana do pożaru po 3 w nocy.

 

- We wnętrzu tej pryzmy prawdopodobnie doszło do jakiegoś samozapłonu, z jej góry wydobywał się biały dym - powiedział młodszy brygadier Piotr Parys z lublinieckiej straży pożarnej. Wyjaśnił, że nie ma otwartego ognia, nie ma też żadnego zagrożenia dla mieszkańców czy obiektów w pobliżu. W pryzmie są m.in. tworzywa sztuczne, papier i guma.

 

Na pewien czas podczas prowadzenia akcji trzeba było zamknąć drogę krajową nr 46, teraz samochody poruszają się tym odcinkiem wahadłowo - aby umożliwić wjazd ciężkiego sprzętu.

 

Na miejscu jest wciąż kilka jednostek gaśniczych. - Musimy tę pryzmę rozebrać przy pomocy ciężkiego sprzętu, przewieźć w inne miejsce i przelać wodą. W taki sposób właśnie działamy" - wyjaśnił Parys.

 

W szczytowym momencie akcji na miejscu było 14 jednostek straży, ale okazało się, że nie były potrzebne aż tak duże siły. - Akcja potrwa pewnie jeszcze kilka godzin. Ale sytuacja jest już opanowana. Nie przewidujemy jakichś niespodziewanych sytuacji - podsumował strażak.

 

PAP

jm/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze