CBA sprawdza termomodernizację szkół w Pabianicach. "To kontrola, nie śledztwo"

Polska
CBA sprawdza termomodernizację szkół w Pabianicach. "To kontrola, nie śledztwo"
CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza zachowanie procedur przy termomodernizacji szkół w Pabianicach. Miasto przekazało dokumenty do kontroli i czeka na jej wynik.

Sekretarz Pabianic Paweł Rózga powiedział, że kontrola dotyczy projektu termomodernizacji. - Tak, prowadzona jest kontrola dotycząca projektu termomodernizacyjnego - zapewnił. - To kontrola, nie śledztwo CBA - zaznaczył sekretarz miasta.

 

Zapewnił, że urząd wydał potrzebne kontrolerom dokumenty, które teraz są analizowane. - Kilka dni trwała wizyta funkcjonariuszy. Teraz pracują u siebie - wyjaśnił odsyłając do rzecznika CBA w sprawie szczegółów kontroli.

 

Według udostępnionej na stronie miasta listy kontroli zewnętrznych, łódzka delegatura CBA już raz - w listopadzie 2017 r. - sięgała po dokumentację dotyczącą "zastosowania dialogu konkurencyjnego przy działaniach na rzecz efektywności wykorzystania energii w budynkach użyteczności publicznej Pabianic".

 

- Wtedy przekazaliśmy informacje na ten temat, a teraz funkcjonariusze CBA przeprowadzili kontrolę - powiedział sekretarz Pabianic.

 

"Kontrola jest w toku"

 

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA potwierdził, że agenci z łódzkiej delegatury weszli do Urzędu Miejskiego w Pabianicach. - Rozpoczęliśmy kontrolę projektu dotyczącego finansowania, zaprojektowania i wykonania robót termomodernizacyjnych i budowlanych, zarządzania energią oraz utrzymania technicznego wybranych pabianickich obiektów oświatowych - powiedział.

 

Kontrolowane prace są realizowane w formule Partnerstwa publiczno-prywatnego i współfinansowane ze środków UE - zaznaczył.

 

- Kontrola jest w toku. Mamy trzy miesiące na jej zakończenie, a gdyby okazało się, że konieczne są dalsze czynności, to przed przedstawieniem protokołu - by kontrolowany mógł się odnieść do naszych ustaleń - szef CBA może przedłużyć ją maksymalnie o sześć miesięcy - dodał Kaczorek.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie