Wyrok dla krakowskiego gangu tzw. pseudokibiców. Sąd skazał siedmiu mężczyzn

Polska
Wyrok dla krakowskiego gangu tzw. pseudokibiców. Sąd skazał siedmiu mężczyzn
Polsat News/zdj.ilustracyjne

Na kary od sześciu lat do trzech lat i dwóch miesięcy pozbawienia wolności za handel narkotykami skazał w czwartek krakowski sąd siedmiu mężczyzn, tzw. pseudokibiców jednego z krakowskich klubów piłkarskich. Zdaniem sądu tworzyli oni zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się handlem narkotykami.

Marcin M. skazany został na 6 lat pozbawienia wolności; a Robert B. na pięć lat. Kolejny oskarżony Paweł L. usłyszał wyrok 4 lat więzienia; Grzegorz N. - trzech i pół roku, a Tomasz D., Michał A. i Mateusz O. zostali skazani na kary po trzy lata i dwa miesiące więzienia.

 

Według ustaleń śledztwa, grupa działała według ustalonych zasad i struktury; obowiązywał w niej hierarchiczny podział na tzw. grubasów i młodych. Kraków został podzielony na strefy wpływów, za każdą odpowiadała inna osoba. Zeznania na ten temat złożył jeden z oskarżonych.

Sąd nie dął wiary pozostałym oskarżonym, którzy przyznali się do posiadania narkotyków, ale nie do uczestnictwa w grupie przestępczej i obrocie środkami psychotropowymi.

 

- Nie może być miejsca dla grupy, która pod postacią kibicowania piłkarskiemu klubowi rekrutuje najmłodszych i używa przemocy - mówiła w mowie końcowej przedstawicielka prokuratury.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie