Dwa wypadki niemal w tym samym miejscu. Najpierw zderzenie z autobusem, później czołowe

Moto

Na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Golina (woj. wielkopolskie) na odcinku między Jarocinem a Krotoszynem doszło przed południem w czwartek do dwóch wypadków . Najpierw osobowy mercedes zderzył się z autobusem, później kierowca saaba prawdopodobnie za późno zauważył korek i zjechał na przeciwległy pas, gdzie niemal czołowo uderzył w forda. Rannych zostało w sumie osiem osób, w tym dwie ciężko.

Po godz. 8 na drodze krajowej nr 15 między Jarocinem a Krotoszynem 20-latek kierujący mercedesem z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z autobusem PKS, jadącym z Konina w kierunku Wrocławia.


W wypadku rannych zostało 5 osób, w tym dwie ciężko. Kierowca mercedesa i 36-letni pasażer zostali przetransportowani do szpitala w Jarocinie śmigłowcem LPR.


Droga była zablokowana, policja wyznaczyła objazdy i wprowadziła ruch wahadłowy.

 

Próbował ominąć korek


Ok. godz. 11:30 niemal w tym samym miejscu doszło do drugiego wypadku.


- Wstępnie wszystko wskazuje na to, że kierujący saabem próbował ominąć korek, który czekał na ruch wahadłowy i zjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się prawie czołowo z fordem - powiedziała Polsat News aspirant Agnieszka Zaworska, rzeczniczka prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Jarocinie.


Fordem jechała matka z 9-letnią córką i 22-letnim synem. Mężczyzna o własnych siłach wyszedł z auta i wyciągnął siostrę. Strażacy musieli wyciąć drzwi, by wydostać z samochodu matkę.


9-latka helikopterem LPR została przetransportowana do szpitala w Ostrowie. Jej matkę do szpitala zawiozła karetka.


Jak informuje policja droga nr 15 na tym odcinku będzie zablokowana jeszcze przez kilka godzin.

 

Polsat News, polsatnews.pl

prz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie