Byli szefowie MON apelują ws. Westerplatte: może w tej jednej sprawie nie bijmy się jak zwykle

Polska
Byli szefowie MON apelują ws. Westerplatte: może w tej jednej sprawie nie bijmy się jak zwykle
PAP/Roman Jocher

- Smutne, ale pamiętajmy, kto podzielił Polaków na lepszy i gorszy sort - pisze Radosław Sikorski na Twitterze. B. szef resortu obrony komentuje spór między MON a prezydentem Gdańska o udział Wojska Polskiego w uroczystości na Westerplatte 1 września. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zapowiedział, że obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej odbędą się z wojskiem ale bez ceremoniału wojskowego.

Po konferencji prasowej w sprawie obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej na dobre rozgorzał konflikt między szefem MON Mariuszem Błaszczakiem, a prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem. Do sprawy odnieśli się na Twitterze politycy, wśród wpisów są komentarze byłych szefów resortu obrony.

 

- Wiele razy uczestniczyłem w uroczystościach 1 września o 4:45 na Westerplatte. Nie wyobrażam ich sobie bez Wojska Polskiego. Pamiętam okropne zachowanie ludzi Macierewicza rok temu, ale może w tej jednej sprawie nie bijmy się jak zwykle. Pawle, Panie Mariuszu-może pogadacie? - pisze Tomasz Siemoniak, były szef MON

 

- Smutne, ale pamiętajmy kto podzielił Polaków na lepszy i gorszy sort - pisze Radosław Sikorski, minister obrony narodowej w latach 2005-2007.  

 

 

polsatnews.pl

las/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie