27-latek uciekł w kajdankach z policyjnego konwoju

Polska
27-latek uciekł w kajdankach z policyjnego konwoju
Policja Lubin

Policjanci z Lubina zatrzymali w środę po południu poszukiwanego listem gończym Ireneusza P. 27-latek po przesłuchaniu w prokuraturze uciekł z policyjnego konwoju, w dodatku będąc w kajdankach. Za mężczyzną wystawiony był list gończy.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w jednym z mieszkań na terenie Lubina. 27-latek nie stawiał oporu. Uciekinier trafił już do policyjnego aresztu. Za ucieczkę z konwoju mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności do 2 lat.  

 

Do ucieczki doszło w niedzielę 5 sierpnia. - Mieszkaniec Lubina był tego dnia doprowadzony do prokuratury na przesłuchanie w związku z kradzieżą wartego 8 tys. zł samochodu - poinformowała polsatnews.pl Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

 

Jest dobrze znany policji

 

Po przesłuchaniu Ireneusz P. miał zostać odwieziony przez dwóch policjantów na komisariat, ale im uciekł. Wszczęto wewnętrzne dochodzenie, które ma ocenić zachowanie funkcjonariuszy.

 

Za mężczyzną został wydany list gończy. Policja podała również jego rysopis, oraz upubliczniła wizerunek. Uciekinier był już notowany za posiadanie środków odurzających oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego.

 

polsatnews.pl

dk/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie