Z Wisły wyłowiono ciała trzech mężczyzn. Byli poszukiwani od niedzieli

Polska
Z Wisły wyłowiono ciała trzech mężczyzn. Byli poszukiwani od niedzieli
Kujawsko-Pomorska Policja

Z Wisły niedaleko Nieszawy (woj. kujawsko-pomorskie) wyłowiono ciała trzech mężczyzn w wieku 25, 29 oraz 43 lata, którzy poszukiwani byli od niedzieli przez policję, straż pożarną i WOPR. Ciała dwóch mężczyzn odnaleziono w rzece w miejscowości Przypust, a trzeciego w Siarzewie.

"Decyzją prokuratora ciała mężczyzn zostały zabezpieczone i przewiezione do prosektorium. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych tragicznych zdarzeń" - poinformowała we wtorkowym komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

 

Dwie pary ubrań 

 

Poszukiwania mężczyzn rozpoczęły się od zgłoszenia przypadkowego przechodnia, który zauważył w minioną niedzielę w miejscowości Przypust na brzegu Wisły dwie pary ubrań oraz rowery - w pobliżu nie było żadnych osób. Wkrótce z rzeki wyłowiono tam ciało 29-letniego mężczyzny, który pływał w rzece w towarzystwie 25-letniego kolegi. Jego ciało zostało odnalezione w poniedziałek.

 

Jak podkreśla policja z Aleksandrowa Kujawskiego, działania poszukiwawcze prowadzone były dwutorowo, gdyż jeszcze w niedzielę odebrano inne zgłoszenie - nieopodal brzegu Wisły, tym razem w miejscowości Siarzewo, 43-letni mężczyzna pozostawił motocykl i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. Ciało zaginionego wyłowiono tam z rzeki w poniedziałek na wysokości ujścia portu zimowego.

 

Dwa odrębne postępowania

 

Mężczyźni, których ciała odnaleziono w miejscowości Przypust, 25- i 29-latek, pochodzili z terenu powiatu aleksandrowskiego, a 43-latek, którego zwłoki znaleziono w miejscowości Siarzewo, pochodził z okolic Ostrowa Wielkopolskiego - poinformowała rzecznik Komenda Powiatowa Policji w Aleksandrowie Kujawskim mł. asp. Marta Białkowska-Błachowicz.

 

Jak dodała, w związku z odnalezieniem ciał trzech mężczyzn dwa odrębne postępowania w sprawie prowadzą prokuratury w Aleksandrowie Kujawskim i Toruniu.

 

Zobacz wideo: weszli do morza na niestrzeżonej plaży. 55-latek utonął, 37-latek zaginął

 

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie