Polacy szukają sposobów na upał. Producenci sprzedają nawet po 1000 klimatyzatorów dziennie

Polska
Polacy szukają sposobów na upał. Producenci sprzedają nawet po 1000 klimatyzatorów dziennie
Polsat News

Po kilku tygodniach wysokich temperatur cała Polska szuka chłodu. Sklepy z parasolami ogrodowymi, wiatrakami i klimatyzatorami przeżywają oblężenie. Ogromną popularnością cieszą się klimatyzatory. Jeden z krakowskich producentów sprzedaje ich nawet 1000 sztuk dziennie. Najlepiej kupować urządzenia przenośne, bo z powodu popytu, na instalację tych tradycyjnych trzeba czekać około tygodnia.

Upalna pogoda nie odpuszcza. Znad Portugalii i Hiszpanii przez Francję i Niemcy płynie fala gorącego powietrza, która właśnie zaczyna docierać do Polski. Temperatury będą jeszcze wyższe niż w ubiegłym tygodniu.

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia II stopnia dla jedenastu województw. W woj. lubuskim IMGW ogłosił alert najwyższego, III stopnia. W czwartek przy granicy z Niemcami termometry mogą wskazać nawet 37 stopni Celsjusza.

 

Alerty pogodowe obowiązują w województwach: zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, łódzkim, małopolskim, świętokrzyskim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim.

 

Jak zapowiadają synoptycy, rekordowe temperatury utrzymają się do końca tygodnia.

 

Więcej materiałów "Wydarzeń" dostępnych jest tutaj

 

Polsat News

ml/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie