Inteligentne lustro zeskanuje ciało i pomoże w utrzymaniu formy

Technologie
Inteligentne lustro zeskanuje ciało i pomoże w utrzymaniu formy
Naked Labs

"Pierwszy na świecie domowy skaner ciała" - zachwala swoje "inteligentne lustro" firma Naked Labs. Dzięki tworzeniu modeli 3D użytkownika urządzenie ma pomóc w śledzeniu aktualnej wagi, a także określać procent tkanki tłuszczowej i mięśniowej. Zmiany w swoim ciele będzie można obserwować na bieżąco w aplikacji na telefon.

Naked Labs, start-up z Doliny Krzemowej, na realizację swojego projektu dostał 14 mln dolarów (ok. 51 mln złotych) od sponsorów.

 

"Pozwoli na lepsze zrozumienie swojego ciała"

 

- Jesteśmy podekscytowani tym, że urządzenie pojawi się w domach i pozwoli na lepsze zrozumienie, co dokładnie dzieje się z ludzkim ciałem - powiedział "Daily Mail" założyciel i dyrektor generalny Naked Labs Farhad Farahbakhshian.

 

System nazwany przez firmę "Naked" składa się z dwóch elementów: inteligentnego lustra i obracanej podstawki. Użytkownik, staje nago na podstawce, która wykonuje obrót o 360 stopni. W tym czasie technologia w lustrze wykonuje serię zdjęć. Na tej podstawie tworzony jest model 3D użytkownika.

 

 

Wykonany skan wraz z opisem przesyłany jest do aplikacji. Osoba korzystająca z systemu może dowiedzieć się, jak zmieniło się jej ciało w porównaniu z poprzednim badaniem. Ważne zmiany zostaną podkreślone wyróżniającym się kolorem.

 

"Nie ma możliwości, by powiązać skany z użytkownikiem"

 

Naked Labs zapewnia, że wykonane skany są przeznaczone "tylko dla oczu użytkownika", a lustro samo nie przesyła normalnych fotografii - przetwarza je i na ich podstawie tworzy model 3D.

Naked Labs 

- Nawet gdyby jakimś cudem nastąpił wyciek danych, to nie ma możliwości, by powiązać konkretny skan z konkrentym użytkownikiem - przekonuje jeden z inżynierów w Naked Labs Rich Heye w rozmowie z "Daily Mail".

 

Pierwsze "lustra" mają być dostępne jesienią. Za urządzenie trzeba będzie zapłacić ok. 1,4 tys. dolarów (ok. 5,2 tys. zł).

 

Daily Mail, polsatnews.pl

bas/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie