"Bezdomni ludzie dla bezdomnych zwierząt". Będą wyprowadzali psy na spacery

Polska
"Bezdomni ludzie dla bezdomnych zwierząt". Będą wyprowadzali psy na spacery
Pixabay/Alexas_Fotos

23 bezdomnych będzie wyprowadzało na spacery psy z kaliskiego schroniska dla zwierząt. Porozumienie w tej sprawie miasto podpisało z Kaliskim Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta.

Prezydent miasta Grzegorz Sapiński i Paweł Kołeczko, prezes Kaliskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, podpisali porozumienie pn. "Bezdomni ludzie dla bezdomnych zwierząt", którego celem jest "socjalizacja psów z kaliskiego schroniska poprzez spacery".

 

Paweł Kołeczko powiedział w poniedziałek, że wolę opieki nad psami wyrazili wszyscy mieszkańcy schroniska. - Jest ich u nas ponad 20, ale nie wszyscy będą mogli wziąć udział w programie ze względu na niesprawność fizyczną - wyjaśnił. Dodał, że bezdomni nie tylko będą wyprowadzali psy na spacery, ale także przyprowadzali je na dłużej do ogrodu przy schronisku.

 

- Dla moich podopiecznych jest to powrót do miłych chwil z przeszłości, bo niejeden z nich miał psa, większość nawet lokuje uczucia w tych zwierzaczkach, które mieszkają na terenie schroniska - powiedział prezes.

 

Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński poinformował, że podopieczni schroniska będą wyprowadzali czworonogi od poniedziałku do piątku - latem od 15 do 18, a zimą od 13 do 16.

 

Więźniowie z zakładu półotwartego 

 

W lipcu 2018 r. podobną umowę kaliski samorząd podpisał z ostrowskim aresztem śledczym. Więźniowie działają na rzecz schroniska nieodpłatnie w ramach programu "Pomagam, bo lubię".

 

- W akcji uczestniczą skazani, którzy przebywają w oddziale zewnętrznym ostrowskiego aresztu śledczego, który znajduje się na terenie Centralnego Ośrodka Służby Więziennej w Kaliszu. Osadzeni są pierwszy raz karani i wyselekcjonowani do odbywania kary w zakładzie typu półotwartego, czyli o mniejszym stopniu zabezpieczeń. Dlatego mogą wychodzić na zewnątrz - poinformował rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Ostrowie Wlkp. Michał Łuczkanin.

 

Po kilkadziesiąt osób 

 

Dodał, że skazani nie tylko będą wyprowadzali psy na spacery, ale także pomagali przy pracach porządkowych i remontowych w schronisku.

 

W każdą sobotę odbywa się także akcja spacerów kaliszan z bezdomnymi czworonogami. Uczestniczy w niej co tydzień po kilkadziesiąt osób. Na spacer może wyprowadzać psa osoba, która ukończyła 18 lat.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze