Złoty pierścień olimpijski znaleziony na plaży. Zguba wróci do prawowitego właściciela

Świat
Złoty pierścień olimpijski znaleziony na plaży. Zguba wróci do prawowitego właściciela
YouTube/Doctor Rings & Things

Mistrz olimpijski z Pjongczangu w curlingu Amerykanin John Landsteiner odzyska zagubiony w połowie lipca na plaży w aglomeracji Los Angeles pamiątkowy pierścień olimpijski. Został on znaleziony przypadkowo dzięki wykrywaczowi metalu przez mieszkańca Kalifornii.

Mieszkający w Duluth w stanie Minnesota mistrz olimpijski gościł w Kalifornii na zaproszenie jednej ze znanych stacji telewizyjnych w połowie lipca. Ostatniego dnia pobytu udał się wieczorem z żoną na plażę w Huntington i tam zagubił pierścień.

 

Pamiątkowe złote pierścienie otrzymali wszyscy amerykańscy olimpijczycy i paraolimpijczycy, biorący udział w igrzyskach olimpijskich w Pjongjangu. Sportowcy zostali nagrodzeni przez federację sportową, niezależnie od osiągniętych rezultatów. Niektórzy z reprezentantów poprosili o spersonalizowanie biżuterii - w złocie mogła pojawić się m.in. nazwa uprawianej dyscypliny, numer koszulki lub wymyślone hasło.

Znaleziony przypadkiem

 

Próba poszukiwania w ciemnościach oraz skorzystanie z pomocy firmy zajmującej się rzeczami zaginionymi nie przyniosły skutku aż do czasu, gdy na plażę przybył Leon Jones z wykrywaczem metalu. Jones nie wiedział nic o zgubieniu pierścienia, ale sam zamieścił informację o znalezieniu zguby w internecie na portalu Youtube.

 

 

- Najfajniejszą rzeczą w tej całej sprawie jest uczciwość Leona, to, że chciał mnie znaleźć i zwrócić to, co znalazł. Pierścień codziennie przypominał mi o tym, czego dokonaliśmy w lutym. Medal olimpijski to duża sprawa, ale nie mogę zabrać go ze sobą wszędzie - powiedział Landsteiner portalowi "twincities.com".

 

Mistrz zapowiedział już, że przyleci do Los Angeles i osobiście podziękuje znalazcy, który marzy o uściśnięciu dłoni sportowca. Zapowiedział też, że weźmie ze sobą złoty medal, Jonesowi podaruje limitowany zestaw olimpijski z autografami całego zespołu. Amerykanie po raz pierwszy w historii zdobyli złoto w tej dyscyplinie, pokonując w finale Szwecję 10:7. Do tej pory mieli jedynie brąz męskiej ekipy z Turynu z 2006 roku.

 

PAP, polsatnews.pl, twincities.com, NBC

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie