Jaki biegał po Polu Mokotowskim. Zapowiedział poidełka, szafki i trasy dla biegaczy

Polska

Stworzenie miejsc dla biegaczy, wśród których znajdą się elektroniczne szafki, poidełka i place do rozgrzewki zaproponował w sobotę kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki. - Będziemy chcieli zdecydowanie i stanowczo promować zdrowy tryb życia w Warszawie - zapowiedział Jaki na konferencji prasowej na Polu Mokotowskim.

Poinformował, że jako prezydent Warszawy chciałby stworzyć kompleksowy program "pakiet dla biegaczy".

 

Wyjaśnił, że w pakietach tych, które znajdą się w miejscach wskazanych przez warszawiaków, znajdą się szafki elektroniczne dla pozostawienia rzeczy, place do rozgrzewki, oznaczenia długości przebiegniętej trasy oraz poidełka.

 

System miejskich szafek miałby być oparty o nowe technologie np. kod elektroniczny, kartę miejską czy inne rozwiązania umożliwiające korzystanie ze schowka.

 

250 poidełek i miejsc do crossfitu

 

Poidełek dla ludzi i zwierząt miałoby być 250, w każdym warszawskim parku. - Taki system jest bardzo prosty do zainstalowania z uwagi na możliwość ustawienia instalacji w miejscu hydrantu - pisze Jaki na Facebooku. 

 

Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała postawienie 177 miejskich źródeł wody w okresie letnim 2018. Z uwagi na problemy konkursowe termin realizacji inwestycji przesunięto na 2019 rok. Zakończony został sam projekt takiej instalacji, który nawiązuje do Grubej Kaśki.

 

"W tej chwili w Warszawie poidełka są tylko w niektórych miejscach. Brakuje rozwiązania systemowego w każdej dzielnicy" - pisze Jaki. Trasy biegowe miałyby mieć długość 3 km, 5 km i 10 km z oznaczonym kilometrażem co 0,5 km razem ze stacjami do rozgrzewki i crossfit.

 

Miejsca do rozgrzewki, stretchingu i crossfit powstaną obok szafek w 250 miejscach w Warszawie. "Takich miejsc w Warszawie jest wiele. Jednak znów nie ma rozwiązania systemowego, które połączyłoby w jednym miejscu elektroniczne szafki, miejsca do rozgrzewki, crossfit. Chciałbym również w miarę możliwości ten program uzupełnić o szatnie z prysznicami obok elektronicznych szafek dla biegaczy" - pisze Jaki.

 

polsatnews.pl, PAP

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie