Płomienie, wilki i powermetal. Proboszcz przeprasza za teledysk nakręcony w jego parafii

Polska
Płomienie, wilki i powermetal. Proboszcz przeprasza za teledysk nakręcony w jego parafii
YouTube/Napalm Records

Proboszcz parafii w Ścinawce Średniej (Dolnośląskie) przeprosił wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się urażeni publikacją teledysku "Fire & Forgive", do którego sceny były nagrane w jego parafii - napisał w oświadczeniu rzecznik prasowy kurii świdnickiej ks. Daniel Marcinkiewicz.

Na kanale YouTube został opublikowany teledysk zespołu Powerwolf zatytułowany "Fire & Forgive", namawiający do wojny i oczyszczenia przez ogień. Sceny do teledysku zostały nagrane m.in. w parafii św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej. W związku z tym wydarzeniem świdnicka kuria biskupia wydała oświadczenie opublikowane na stronie internetowej Diecezji Świdnickiej.

 

 

"Z związku z publikacją na kanale YouTube teledysku »Fire & Forgive« zespołu Powerwolf z dnia 22 czerwca 2018 r. Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż Ksiądz Proboszcz Parafii pw. św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej wyraził zgodę w dobrej wierze na nagranie scen filmowych w kościele. W rzeczywistości sceny nagrane w świątyni zostały użyte do niewłaściwych celów, co stanowi nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest kościół, jak również wobec zaufania, jakie wykazał Ksiądz Proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię" - wyjaśnił ks. Marcinkiewicz.

 

Wobec powyższego - jak zaznaczył - ksiądz proboszcz wyraża ubolewanie, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, przepraszając wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tą sytuacją urażeni. "(Ksiądz proboszcz) oświadcza, że zdecydowanie jest przeciwny wykorzystywaniu kościoła i innych miejsc sakralnych do celów naruszających świętość i profanujących te miejsca" - podkreślił ks. Marcinkiewicz.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie