Można już zwiedzać wieżę Eiffla. Atrakcja otwarta po strajku pracowników

Świat
Można już zwiedzać wieżę Eiffla. Atrakcja otwarta po strajku pracowników
Pexels/CC0 License

Od piątku będzie można zwiedzać słynną paryską atrakcję turystyczną, wieżę Eiffla, która w środę po południu została zamknięta dla turystów z powodu strajku personelu. Spór między administracją a pracownikami, którzy dowodzili, że nowy system rezerwacji pogarsza funkcjonowanie obiektu, trwał kilka dni.

Związki zawodowe CGT i FO potępiały "monstrualne czasem kolejki", które tworzą się według nich przez to, że zwiedzający nabywają bilety w przedsprzedaży na określone godziny.

 

Związkowcy nie kwestionowali decyzji o zwiększeniu o 50 proc. liczby biletów rezerwowanych na konkretny przedział czasowy, ale narzekali, że arbitralny wybór wind generuje kolejki "często całkowicie niezrównoważone": do 3 godzin czekania w przypadku biletów konwencjonalnych i jedną godzinę w przypadku biletów na określony przedział czasowy.

 

Firma nie zgadza się ze związkami

 

Ze swojej strony firma SETE obsługująca wieżę Eiffla, zapewniła, że "czas oczekiwania jest bardzo krótki" dla osób z biletami wcześniej nabytymi. Natomiast "dla odwiedzających bez biletów czas oczekiwania u podnóża wieży Eiffla pozostaje taki sam, jak w zeszłym roku, podczas gdy liczba odwiedzających wzrosła".

 

Według pracodawcy nowemu systemowi towarzyszyło znaczne wzmocnienie personelu - o 30 miejsc pracy.

 

W zeszłym roku Wieżę Eiffla odwiedziło 6,2 mln ludzi. W sierpniu wieżę Eiffla odwiedza średnio 25 tys. ludzi dziennie.

 

PAP

mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!