Zarzuty dla trzech osób podejrzanych o handel dopalaczami

Polska
Zarzuty dla trzech osób podejrzanych o handel dopalaczami
Polsat News

Prokuratura w Bełchatowie postawiła w czwartek zarzuty trzem osobom zatrzymanym w związku z handlem dopalaczami, po zażyciu których mogło umrzeć kilka osób. Do sądu skierowano wnioski o areszt tymczasowy.

Jak poinformował prok. Sławomir Kierski z Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, zatrzymane wcześniej dwie kobiety i mężczyzna usłyszeli zarzuty dotyczące sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, poprzez wyrabianie lub wprowadzanie do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji. - Jedna z kobiet usłyszała taki sam zarzut, ale ze skutkiem śmiertelnym, co zagrożone jest karą więzienia do 12 lat. Pozostałym grozi 8 lat pozbawienia wolności - wyjaśnił prok. Kierski.

 

Dodał, że prokuratura skierowała do sądu w Bełchatowie wnioski o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd rozpatrzy je w ciągu 24 godzin. Łącznie w sprawie śmiertelnych zatruć dopalaczami w Bełchatowie zatrzymano sześć osób, ale trzy z nich nie zostały jeszcze przesłuchane.

 

Policjanci znaleźli u nich niebezpieczne środki pod postacią kryształków, proszku, masy plastycznej, suszu i tabletek. Wszystkie zostaną poddane szczegółowym badaniom. W Łódzkiem w ciągu ostatnich kilku dni zmarło dziesięć osób w wieku od 19 do 40 lat. Prawdopodobną przyczyną ich śmierci było zatrucie dopalaczami. Sześć z tych przypadków odnotowano Łodzi, a cztery osoby zmarły w Bełchatowie.

 

W związku z ostatnimi śmiertelnymi przypadkami zażywania dopalaczy Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi powołał specjalną grupę złożoną z najlepszych policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej i cyberprzestępczości.

Działający wspólnie z prokuraturą zespół ma wyjaśnić okoliczności wszystkich zgonów, które nastąpiły najprawdopodobniej po zażyciu dopalaczy, a także ustalaniem osób odpowiedzialnych za wprowadzenie do obrotu substancji zagrażających zdrowiu i życiu wielu osób.

Do tej pory wz. ze śmiertelnymi przypadkami zażywania dopalaczy w woj. łódzkim zatrzymano dziewięć osób.(PAP)

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie