"Wydarzenia" w Polsacie z większą oglądalnością niż "Teleexpress" i "Wiadomości" w TVP 1

Polska
"Wydarzenia" w Polsacie z większą oglądalnością niż "Teleexpress" i "Wiadomości" w TVP 1
Polsat News

W lipcu "Wydarzenia" miały średnio 1,61 mln widzów w grupie ogólnej (czyli osób w wieku 4 lat i więcej) - wynika z danych Nielsen Audience Measurement podanych przez wirtualnemedia.pl. Serwis informacyjny Polsatu jako jedyny zanotował wzrost oglądalności rok do roku - o prawie 17 proc., czyli 233 tys. widzów, awansując z czwartego na drugie miejsce w rankingu oglądalności programów informacyjnych.

"Wydarzenia" na antenie Polsatu uzyskały lepszy wynik niż serwisy informacyjne Telewizji Polskiej emitowane w TVP 1 - "Wiadomości" i "Teleexpress". Te pierwsze miały w lipcu w grupie ogólnej na antenie Jedynki 1,59 miliona widzów (po spadku o 18,1 proc., czyli 352 tys. widzów), a te drugie 1,41 mln (spadek o 22,54 proc, czyli 411 tys. widzów). 

 

Jak wynika z danych Nielsena, "Wydarzenia" oglądało średnio 16,36 proc. wszystkich osób w wieku ponad 4 lat oglądających telewizję w czasie emisji programu. Dziennik emitowany był jeszcze na antenach Polsat News oraz Polsat News 2. Łącznie, w trzech stacjach w lipcu br. oglądało go 1,77 mln widzów, czyli o 15,87 proc. więcej, niż przed rokiem.

 

Liderem pozostają emitowane przez TVN "Fakty", które oglądało średnio 2,25 mln widzów (spadek o 0,37 proc., czyli 8 tys widzów)

 

"Wydarzenia" w Polsacie zanotowały wzrost oglądalności również w grupie komercyjnej (telewidzowie w wieku od 16 do 49 lat), wyprzedzając "Teleexpress" i "Wiadomości" w TVP 1. W lipcu w tej grupie oglądało je 617 tys. widzów (wzrost o 23,3 proc.), co również dało drugie miejsce (po "Faktach"). "Wiadomości" w TVP 1 miały w tej grupie 365 tys. widzów (spadek o 16 proc.), a "Teleexpress" 318 tys. (spadek o 21,1 proc.).

 

wirtualnemedia.pl

jm/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie