Śledztwo ws. tajemniczego drona zawieszone. Prokuratura prosi Rosję o pomoc prawną

Polska
Śledztwo ws. tajemniczego drona zawieszone. Prokuratura prosi Rosję o pomoc prawną
zdj. ilustracyjne/Arno Mikkor/Wikimedia Commons/CC-BY-2.0

Prokuratura zawiesiła śledztwo ws. drona, który spadł w ubiegłym roku na jedno z gospodarstw pod Kętrzynem w Warmińsko-Mazurskiem, niedaleko granicy z obwodem kaliningradzkim. Jak ustaliło RMF FM, powodem tej decyzji jest wniosek polskich śledczych do Rosji o międzynarodową pomoc prawną. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mógł to być rosyjski bezzałogowiec rozpoznawczy.

Bezzałogowy statek powietrzny rozbił 29 sierpnia ubiegłego roku, około 30 kilometrów od granicy z Rosją, we wsi Nowa Różanka. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że na urządzeniu były rosyjskie napisy. Właściciel posesji, na którą spadł dron, zawiadomił wtedy Warmińsko-Mazurską Straż Graniczną.

 

Według dotychczasowych ustaleń, wyposażone w kamerę urządzenie spadło nie z powodu awarii, ale zostało unieszkodliwione przez funkcjonariuszy ABW.

 

Śledztwo dotyczące szpiegostwa wszczęła Prokuratura Okręgowa Olsztynie. Teraz zawieszono je, ponieważ strona polska wysłała do Rosjan wniosek o pomoc prawną. Czego konkretnie pomoc ma dotyczyć, prokuratura nie ujawnia.

 

RMF FM

mta/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie