Temperatury mają wynieść do 34 stopni. Ostrzeżenia przed upałem dla prawie całej Polski

Polska
Temperatury mają wynieść do 34 stopni. Ostrzeżenia przed upałem dla prawie całej Polski
Polsat News

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed środowymi upałami. Alert dotyczy niemal całej Polski z wyłączeniem czterech powiatów w woj. śląskim. W części województw mogą pojawić się również burze z gradem.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem wydano dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego (część zachodnia), lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego (z wyłączeniem powiatów: cieszyńskiego, bielskiego, Bielska-Białej i żywieckiego), świętokrzyskiego, małopolskie (część północna), podkarpackiego (część północna) i lubelskiego (część zachodnia).

 

W województwach objętych ostrzeżeniami drugiego stopnia temperatury maksymalne w dzień mogą wynieść od 28 do 34 stopni. W nocy termometry mogą wskazywać od 17 do 23 st.

 

Pierwszy stopień ostrzeżenia wydano dla woj. podlaskiego, wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego, zachodniej części woj. lubelskiego i południowej części woj. podkarpackiego oraz małopolskiego. Na tych terenach w dzień temperatura może wynieść od 29 do 32 st., a w nocy od 16 do 19 st.

 

IMGW ostrzega również przed burzami, które mogą wystąpić w województwach: małopolskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, podlaskim, śląskim, świętokrzyskim, lubelskim i warmińsko-mazurskim.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie