Pogrzeb Kory odbędzie się 8 sierpnia. Artystka spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach

Polska
Pogrzeb Kory odbędzie się 8 sierpnia. Artystka spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach
PAP/Stach Leszczyński

O dacie pogrzebu Kory, czyli Olgi Jackowskiej poinformowali w mediach społecznościowych najbliżsi artystki i jej rodzina, m.in. Kamil Sipowicz i Katarzyna Litwin. "Pożegnanie naszej ukochanej Kory odbędzie się 08.08.2018 (środa) o godz. 11 w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie" - napisali. Kora zmarła 28 lipca, w wieku 67 lat.

Kora przez ostatni miesiąc była w otoczeniu rodziny, przyjaciół, a także - jak zaznaczyli - "wspaniałej opiekunki Magdy Klorek w naszym domu w Bliżowie".

 

"Miesiąc temu wzięła ostatnią chemię w Szpitalu Jana Pawła 2 W w Zamościu. Dziękujemy pani ordynator Teresie Sosnowskiej i wspaniałej ekipie medycznej ze szpitala. Serdecznie dziękujemy też zamojskiemu hospicjum domowemu i oddziałowi paliatywnemu w Zamościu. Dziękuję również Ani Pakule ze wsi Szewnia Dolna za pomoc" - napisali.

 

"Do końca była wierna religii słońca, wiatru i kwiatów"

 

"Moja żona do końca była wierna religii słońca, wiatru i kwiatów. Nie przyjęła ostatniego namaszczenia" - podkreślił Kamil Sipowicz.

 

 

Kora, która od kilku lat zmagała się z chorobą nowotworową, zmarła w sobotę. Miała 67 lat. Była polską wokalistką rockową i autorką tekstów piosenek, w latach 1976-2008 liderką zespołu Maanam.

 

- Odeszła w domu na Roztoczu, wśród rodziny, przyjaciół, zwierząt, przyrody. Ani na sekundę nie była sama. Można powiedzieć, że w całym tym kontekście to była dobra śmierć - przekazała na antenie Polsat News prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci. 

 

PAP, polsatnews.pl

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie